Trening kolarski w domu i na siłowni

SIŁOWNIA KOLARZA

PASJA - TRENING -PROGRES

Rola treningu siłowego w karierze kolarza (również amatora) jest nie do przecenienia.

Dzięki treningowi siłowemu dysponujemy większą siłą ogólną. Mocne mięśnie trzymają korpus kolarza na rowerze w prawidłowej sylwetce. Słabe mięśnie mogą skutkować problemami z utrzymaniem właściwej sylwetki, a co za tym idzie problemami z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, problemami bólowymi w odcinku szyjnym, bólami głowy.

U osób nietrenujących po 30stym, 40stym roku życia następuje sukcesywna redukcja tkanki mięśniowej i jest to proces naturalny. Komórki mięśniowe ulegają destrukcji. Dlatego ważne jest jak najszybsze podjęcie treningu siłowego w celu zahamowania tego niekorzystnego zjawiska. Wzrost masy mięśniowej polega na zwiększaniu masy poszczególnych komórek mięśniowych. Również podczas treningu siłowego namnażają się komórki macierzyste, co może świadczyć o budowie nowych komórek, a więc odmładzaniu organizmu. I w rzeczywistości prowadząc odpowiedni trening siłowy w późniejszym wieku, człowiek jest silniejszy i sprawniejszy niż jego rówieśnicy prowadzący kanapowy styl życia. A zatem jest od nich biologicznie młodszy, co potwierdzają badania analizy składu ciała i wieku metabolicznego.

siłownia kolarza

Zalety treningu siłowego :
-wzrost poziomu testosteronu
-zwiększenie masy mięśniowej
-generowanie wyższej mocy na rowerze
-mineralizacja kości (zapobiega złamaniom podczas upadków )
-lepsza kontrola nad poziomem tłuszczu w organiźmie, który u amatora powinien
osyclować w okolicy 10%
-lepsze samopoczucie

W naszym treningu preferowane są ćwiczenia wielostawowe z wolnymi ciężarami i średnim obciążeniem.

Obejrzyj film w serwisie YouTube:

Trening kolarski na siłowni to doskonały sposób, żeby zadbać o kondycję fizyczną. Warto zauważyć, że wiele osób spędza większość dnia w pozycji siedzącej. Jadąc samochodem do pracy siedzimy, w biurze tak samo, a po powrocie do domu na rower również się wsiada – oznacza to, że kręgosłup jest bardzo obciążony, a odpowiedni trening pozwoli na wzmocnienie mięśni, które będą podtrzymywać kręgosłup.

 

Wiele osób stawia także na trening siłowy w domu i nie można się temu dziwić. Przede wszystkim nie generuje to konieczności podróży na siłownię, a także wydawania pieniędzy w tym celu. Można zaopatrzyć się w ławkę oraz sztangę i za ich pomocą wykonywać wszystkie potrzebne ćwiczenia. Ich ilość oraz rodzaj obciążenia powinien być jednak dobrze dobrany względem Twojego ciała, dlatego w tym celu zapraszamy do kontaktu z Cycling Academy. Dzięki temu trener udzieli wielu ciekawych wskazówek i dobierze zestaw ćwiczeń, który zadziała najbardziej efektywnie w Twoim przypadku.

 

Jeżeli masz jakieś pytania, nie krępuj się dzwonić lub pisać – chętnie odpowiemy i przygotujemy ofertę!

FORMULARZ KONTAKTOWY

Logo bez tła małe

 CYCLING ACADEMY – Grzegorz Kaźmierowski
Trener kolarstwa | Trener personalny | Dietetyk sportowy

ul. Kochanowskiego 17
63-000 Środa Wielkopolska
Tel. 502 512 250

e-mali: grzegorz@cyclingacademy.pl

 

© Copyright 2020 -CYCLING ACADEMY Grzegorz Kaźmierowski - All Rights Reserved | Realizacja DevDesign.pl

Trener Online