kolarski plan treningowy

TRENING KOLARSKI

PASJA - TRENING -PROGRES

Nie masz pomysłu na trening kolarski? Plan działań opierasz na wiedzy pozyskanej na wątpliwej rzetelności portalach? Pamiętaj, że nieprawidłowa technika może zmniejszać skuteczność treningów, a nawet prowadzić do kontuzji, dlatego warto skontaktować się z profesjonalnym trenerem. Posiadamy ponad dziesięć lat doświadczenia w tej dyscyplinie sportu, a do tego nieprzerwanie poszerzamy swoje kwalifikacje.

Największą bolączką internetowych poradników jest przede wszystkim ich pozorny uniwersalizm. Każdy człowiek jest inny, dlatego kolarstwo powinno się opierać na treningu, którego plan został indywidualnie dopasowany. Tylko dzięki temu będzie on maksymalnie efektywny. Profesjonalny trener bazuje na technikach treningowych prawdziwych zawodowców, a także rzetelnych pomiarach (badania wydolnościowe, pomiar mocy, pomiar mocy z pomiarem tętna). Pozwala to doskonale oszacować, kiedy i jak bardzo obciążony jest organizm podczas jazdy, by ciało mogło się wzmacniać, a organizm nie przemęczał się. Może to bowiem utrudniać codzienne funkcjonowanie poza treningami. Przy tym wszystkim każdy klient może sprecyzować swój cel – niektórzy korzystają z naszej pomocy, by podnieść swoje FTP i jeździć szybciej , inni po prostu chcą przejechać maraton. W każdym przypadku dążymy do tego w sposób bezpieczny i skuteczny.

Kolarstwo – plan treningowy

Kluczowym słowem w treningu jest periodyzacja. Pozwala na planowanie obciążeń i przerw na regenerację.

W okresie zimowym skupiamy się na treningach siłowych, ćwiczeń w strefie tlenowej, uprawianiu innych sportów : bieganie, pływanie, narciarstwo.

 

W okresie podstawowym rozwijamy wytrzymałość tlenową , siłę mięśniową.

W kolarskim planie treningowym, należy zawrzeć zwiększanie wytrzymałości tlenowej we wczesnym okresie przygotowań używamy strefy 2 tętna, badając odchylenie tętna od mocy. W miarę postępów treningowych moc powinna rosnąć, co świadczy o wzroście kondycji.

 

Kiedy kondycja jest dobrze rozwinięta przechodzimy do okresu rozbudowy , w którym rozwijamy wytrzymałość siłową, wytrzymałość beztlenową oraz moc eksplozywną.

Ostatnich kilka tygodni przed wyścigiem to okres BPS , w którym podnosimy formę

i obniżamy zmęczenie treningowe.

W okresie szczytowym skupiamy się na utrzymaniu gotowości wyścigowej. Utrzymanie dobrej formy wyścigowej może potrwać do 3 tygodni, ale im ten okres będzie dłuższy, tym większe ryzyko utraty kondycji spowodowane ograniczaniem treningów.

 

W okresie przejściowym w trakcie treningu kolarskiego schodzimy z obciążeń treningowych. Należy odpocząć fizycznie i psychicznie. Aktywność sportową pozostawiamy na niskim poziomie.

Chcesz otrzymać idealnie dopasowany do siebie kolarski plan treningowy? Cycling Academy zaprasza do skorzystania z oferty!

STREFY TRENINGOWE

FORMULARZ KONTAKTOWY

CYCLING ACADEMY – Grzegorz Kaźmierowski

Trener kolarstwa / Trener biegania / Dietetyk sportowy

ul. Kochanowskiego 17

63-000 Środa Wielkopolska

Tel.: 502 512 250

e-mail: grzegorz@cyclingacademy.pl

 

© Copyright 2020 - CYCLING ACADEMY Grzegorz Kaźmierowski - All Rights Reserved | Realizacja DevDesign.pl

Trener Online